Ta strona używa pliki Cookies, jeśli wyrażasz zgodę, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

SESJA RADY MIEJSKIEJ W ŻUKOWIE

W dniu 10.06.2011 byłem obecny na kolejnej Sesji Rady Miejskiej w Żukowie. Sołectwo Chwaszczyno reprezentował Pan Sołtys Gierard Barsowski wraz z członkiem Rady Sołeckiej Panem Mirosławem Nowakiem. Głównym punktem programu sesji było udzielenie absolutorium dla Burmistrza Gminy Żukowo, które to zostało udzielone jednogłośnie. Radny Wojciech Kankowski miał jednak pytania do Z-cy Burmistrza Pana Marka Trepczyka, które dotyczyły: kwoty 330 000,00 zł, która rzekomo nie została wypłacona firmom odśnieżającym Naszą Gminę oraz kwoty 12 000,00 zł, która miała być przeznaczona na zakup wiat przystankowych dla Żukowa, a zakupiono wiaty dla Borkowa. Do pierwszej kwoty Pan Z-ca Burmistrza się nie ustosunkował, zaś wiaty zakupili dla Borkowa, gdyż jak twierdził Przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie Pan Adam Okrój, taka była konieczność.

Radni podjęli uchwałę o zmianach do budżetu na rok 2011, która zawierała dodatkowe zadania dla Naszej Miejscowości:

-         Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w południowo-wschodniej części Chwaszczyna – projekt koncepcyjny – 50 000,00 zł,

-         Zakup i montaż wiaty przystankowej – środki sołectwa – 4 500,00 zł.