Ta strona używa pliki Cookies, jeśli wyrażasz zgodę, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

SESJA RADY MIEJSKIEJ W ŻUKOWIE

W dniu 26.08.2011 odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej w Żukowie. Sołectwo Chwaszczyno reprezentował Pan Sołtys Gierard Barsowski. Na sesji był również obecny Pan Marek Szczepaniec, który zaprezentował swoje stanowisko przedstawiające różnicę budowy dróg szybkiego ruchu pomiędzy GDDKiA i firmą wNiemczech.Głównym punktem sesji, było przedstawienie oświadczenia Rady Miejskiej w Żukowie w sprawie Obwodnicy Metropolitalnej. Stanowisko Burmistrza Gminy Żukowo Pana Jerzego Żurawicza i Radnych dotyczące Naszej Miejscowości mówi o przesunięciu węzła zaplanowanego w Chwaszczynie w kierunku zachodnim. Mimo informacji o planowanej sesji nikt z przedstawicieli GDDKiA nie stawił się na sesji.

obwodnica

 

Jako mieszkaniec Chwaszczyna i Radny Powiatu Kartuskiego przedstawiłem również swoje stanowisko w tej sprawie. Uważam, że drogi są nam bardzo potrzebne, bez dróg nasza gmina, nasz powiat się zatrzyma, przestanie się rozwijać. Już dzisiaj mamy problemy z dojazdem do trójmiasta, do Żukowa. Dojazd do pracy do Gdańska jest męczarnią. Dojeżdżający własnymi pojazdami do pracy tracą dużo czasu na dojazd i powrót. Moim zdaniem Trasa Lęborska i węzeł w Chwaszczynie jest dobrze usytuowany. Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta powinna być obwodnicą trójmiasta, a nie jak jest teraz obwodnicą Gdańska i Sopotu. Dlatego  węzeł Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta należy odsunąć w kierunku zachodnim, tak jak to przedstawia poniższy projekt zaprezentowany w roku 2009 na spotkaniu konsultacyjnym w Chwaszczynie. Taka obwodnica na pewno spełniałaby rolę obwodnicy całego trójmiasta.

 

 

 

Na sesji podjęto także uchwałę o zaciągnięciu długoterminowej pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku do kwoty - 160 000.00 zł z przeznaczeniem naBudowę przepompowni ścieków Kaszubska Droga w Chwaszczynie”. Radni podjęli także uchwałę o emisji obligacji komunalnych oraz zasad ich zbywania, nabywania i wykupu do kwoty - 12 000 000,00 zł.