Ta strona używa pliki Cookies, jeśli wyrażasz zgodę, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

KOLEJNA SESJA RADY POWIATU

Dnia 13.02.2014 roku odbyła się kolejna tj. XXXV Sesja Rady Powiatu Kartuskiego. W punkcie interpelacje i wolne wnioski zgłosiłem interpelację dotyczącą planowanej budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. W imieniu Przedsiębiorców, Mieszkańców Chwaszczyna i okolic zwróciłem się z pismem do Zarządu Powiatu Kartuskiego o wystąpienie Zarządu do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska z Naszymi wnioskami:

- zapewnienie połączenia ulicą Gdyńską – Droga Krajowa Nr 20 z Gdynią i wykonania tego połączenia przez GDDKiA.

- zapewnienie bezpośredniego wjazdu na węzeł OTM – Chwaszczyno na wysokości przecięcia OMT z Drogą Wojewódzką Nr 218 w Chwaszczynie – (na wysokości Firmy TOYOTA).

Obecnie Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku sprawdza wniosek złożony przez GDDKiA o uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. Jest to czas, kiedy Gospodarze - (Starosta i Burmistrz) poszczególnych terenów przez które ma ona przebiegać mogą zgłaszać wnioski.

Pismo podobnej treści złożyłem również w dniu 13.02.2014 roku do Burmistrza Gminy Żukowo.