Ta strona używa pliki Cookies, jeśli wyrażasz zgodę, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

WIATA PRZYSTANKOWA PRZY CENTRUM NADAWCZYM RTV - W MARCU

W związku z tym, że planowane ustawienie wiaty na przystanku autobusowym „Centrum Nadawcze RTV” przy ulicy Chwaszczyńskiej – kierunek Gdynia władze Gdyni planowały na koniec 2013 roku a do dzisiaj nic w tej sprawie nie zrobiono, zwróciłem po raz kolejny z zapytaniem telefonicznym. W dniu wczorajszym tj. 17.02.2014 roku otrzymałem odpowiedź e-mailem. Oto treść otrzymanej wiadomości:  

Na prośbę dyr. Wyszomirskiego przekazuję informację dla Pana Prezydenta Stasiaka o spodziewanym terminie postawienia wiaty przystankowej na przystanku "Centrum Nadawcze RTV" przy ul. Chwaszczyńskiej w kier. Gdyni. Z pytaniem w tej sprawie zwrócił się Radny Powiatu Kartuskiego, Piotr Fikus.

Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że wiata powinna być zamontowana do połowy marca br.

Wiata, która ma być postawiona na przystanku "Centrum Nadawcze RTV", obecnie stoi na przystanku "Redłowo SKM - Stryjska". Jej przeniesienie, które ma przeprowadzić na swój koszt firma reklamowa AMS, uzależnione jest od uzyskania przez tę firmę zgody na postawienie w Redłowie - w miejsce starej wiaty - nowej wiaty szklanej. Wiata miała być przeniesiona, jak tylko będą załatwione wszelkie formalności wymagane dla postawienia jej na przystanku "Centrum Nadawcze RTV". Komplet dokumentacji był gotowy w połowie stycznia br. Niestety, niedawno okazało się, że zamiana wiaty w Redłowie (ze starej na nową) też musi być przeprowadzona w drodze zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych. Wcześniej firma AMS zamierzała wymienić wiatę bez przeprowadzania pełnej procedury uzgodnień, jednak po konsultacjach w Urzędzie Miasta okazało się, że jest to niemożliwe.

W tej chwili AMS zdobywa niezbędne uzgodnienia i przygotowuje dokumentację, stąd spodziewany termin przeniesienia wiaty na przystanek "Centrum Nadawcze RTV" uległ przesunięciu.

 

Z poważaniem,

Mariusz Horoń
Wydział Organizacji Przewozów i Marketingu
ZKM Gdynia”