Ta strona używa pliki Cookies, jeśli wyrażasz zgodę, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

OGŁOSZONO PRZETARG NA ULICĘ OLIWSKĄ – DROGA 218

Dnia 04.04.2014 roku Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na „Odnowę nawierzchni Drogi Wojewódzkiej nr 218 od Chwaszczyna do Gdańska”. Zakres inwestycji będzie obejmował m. in.:

- Odnowę nawierzchni Drogi Wojewódzkiej nr 218 – ul. Oliwska (od centrum Chwaszczyna do granic Gdańska),

- Oczyszczenie i odtworzenie rowów,

- Odnowę i odtworzenie poboczy,

- Odnowę nawierzchni istniejących zjazdów,

- Oczyszczenie i odnowę istniejących przepustów,

- Odtworzenie istniejącego oznakowania poziomego i pionowego.

Termin składania ofert – 22.04.2014 rok, zaś termin realizacji tego zadania – do 14.11.2014 roku. Jak zapewnił mnie w rozmowie telefonicznej Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Pan Grzegorz Stachowiak w przypadku oszczędności po przetargu część środków może zostać przekazana na dokumentację budowy chodnika i zatok autobusowych. Mam nadzieje, że tak się stanie, gdyż Rada Miejska w Żukowie już podjęła uchwałę o przekazaniu Sejmikowi kwoty 40 000,00 zł na wykonanie tej dokumentacji. Wspólnie z Mieszkańcami będę dążył do tego, aby doprowadzić do wybudowania tego chodnika i zatok autobusowych, gdyż znacząco poprawi to bezpieczeństwo naszych Mieszkańców i dzieci oraz kierujących pojazdami.