Ta strona używa pliki Cookies, jeśli wyrażasz zgodę, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

FUNDUSZ SOŁECKI NA - 2015 ZOSTAŁ WSTĘPNIE PODZIELONY PRZEZ CZŁONKA RADY SOŁECKIEJ CHWASZCZYNA

Czytając protokół że spotkania z dnia 08.08.2014 r. które odbyło się w Urzędzie Gminy Żukowo dochodzę do wniosku, iż sekretarz Rady Sołeckiej Pan Mirosław Nowak przecenia swoje kompetencje. Jakim prawem członek Rady Sołeckiej decyduje o przekazaniu środków z funduszu sołeckiego na zadanie inwestycyjne, które powinna zrealizować gmina. Fundusz sołecki są to środki finansowe o przeznaczeniu których powinni decydować mieszkańcy danego sołectwa na zebraniu wiejskim. Pan Nowak twierdząc na spotkaniu cytat z protokołu – (dotyczy rozbudowy remizy): „Pan Mirosław Nowak poinformował, że z funduszu sołeckiego można by przeznaczyć 100 tys. zł na rozpoczęcie budowy. Co na to gmina. Burmistrz poinformował, że skoro środki z funduszu sołeckiego zostaną na tą budowę przeznaczone to wspólnie z funduszami gminy  ( około 200-300 tys. ) można założyć, że w przyszłym roku gotowy będzie stan zerowy. Więcej funduszy gmina nie będzie mogła przekazać”, zaprzeczył idei funduszu sołeckiego. Nie może decydować o tym jednoosobowo członek Rady Sołeckiej i to na jakimś spotkaniu. Mieszkańcy powinni na zebraniu wiejskim, które planowane jest w miesiącu wrześniu złożyć wnioski uwzględniające planowane do realizacji zadania w ich okolicy. Każdy złożony wniosek poparty 15 podpisami pełnoletnich mieszkańców Chwaszczyna zostanie rozpatrzony na zebraniu wiejskim. Sołectwo do 30 września musi złożyć wniosek – uchwała Zebrania Wiejskiego do Burmistrza Gminy Żukowo. Do podziału w roku 2015 z funduszu sołeckiego będzie kwota 136 752,68 zł.

Twierdzenie Burmistrza Gminy Żukowo Pana Jerzego Żurawicza cytat: „Burmistrz poinformował, że skoro środki z funduszu sołeckiego zostaną na tą budowę przeznaczone to wspólnie z funduszami gminy   ( około 200-300 tys. ) można założyć, że w przyszłym roku gotowy będzie stan zerowy. Więcej funduszy gmina nie będzie mogła przekazać” to kpina z członków Rady Sołeckiej i Mieszkańców naszej miejscowości przy przeznaczeniu na inwestycje w roku bieżącym kwoty 41 826 678,17 zł.