Ta strona używa pliki Cookies, jeśli wyrażasz zgodę, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

BĘDZIE CHODNIK WZDŁUŻ UL. OLIWSKIEJ

Wspólnie z Panią Anetą Perończyk matką Michała, który w roku 2009 został potrącony na przejściu dla pieszych na wysokości skrzyżowania ulicy Oliwskiej i Kaszubskiej Drogi poprosiliśmy dziennikarkę Dziennika Bałtyckiego Panią Jolantę Gromadzką-Anzelewicz o pomoc i napisanie artykułu o braku bezpieczeństwa na naszej ul. Oliwskiej. Pani dziennikarka bez wahania zdecydowała się nam pomóc, gdyż właśnie w 2009 roku pisała o tym wypadku. Przedstawiłem Pani Gromadzkiej-Anzelewicz całą historię pism, złożonych na ręce Pana Marszałka Województwa Pomorskiego (19.09.2012, 19.04.2013, 20.11.2013) w których w imieniu mieszkańców domagałem się poprawy bezpieczeństwa na tej drodze poprzez wybudowanie chodnika i zatok autobusowych. Artykuł Pani Jolanty ukazał się 01.09.2014 roku pt. „Śmiertelnie niebezpieczna droga” i tak wpłynął na Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struk, gdyż już dzień później tj. 02.09.2014 roku podjął decyzje o budowie chodnika, cytat z info przesłanej do redakcji Dziennika Bałtyckiego – „Samorząd Województwa Pomorskiego wraz z Gminą Żukowo podejmie współpracę w celu realizacji ciągu pieszego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 218 na odcinku od granicy miasta Gdańska do Chwaszczyna. W tym celu zostanie zawarte porozumienie, na mocy którego w bieżącym roku zostanie ogłoszone postępowanie przetargowe na wykonanie dokumentacji projektowej, a w 2015 roku postępowanie na roboty budowlane. Obecnie wykonywane prace polegającego na odtworzeniu nawierzchni jezdni stanowią I etap rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 218 na odcinku Gdańsk – Chwaszczyno.

Małgorzata Pisarewicz - rzecznik prasowy Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego”.

W imieniu Pani Anety Perończyk, moim i wszystkich mieszkańców naszej miejscowości bardzo dziękuję Pani Jolancie Gromadzkiej-Anzelewicz za pomoc, która przyniosła oczekiwany efekt. Teraz trzeba pilnować realizacji decyzji podjętej przez Pana Marszałka.