Ta strona używa pliki Cookies, jeśli wyrażasz zgodę, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

RUSZYŁY PRZETARGI NA DROGI EKSPRESOWE

Dnia 29 września spotkałem się z Zastępcą Dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Panem Waldemarem Chejmanowskim. Na spotkaniu Pan Dyrektor poinformował o przetargach na Obwodnicę Metropolitalną i Trasę Kaszubską. Obie drogi będą realizowane równolegle. Przy Obwodnicy Metropolitalnej do 29 października, a w przypadku Trasy Kaszubskiej do 16 listopada firmy i konsorcja mogą składać wnioski o dopuszczenie do przetargu na projekt i budowę 33 kilometrowej Obwodnicy Metropolitalnej i 64 kilometrowej Trasy Kaszubskiej. Do połowy 2016 roku mają być gotowe koncepcje programowe wraz z dokumentacją do przetargu według formuły „projektuj i buduj” dla obu dróg. Do końca 2016 zostaną wybrani wykonawcy, którzy do końca 2019 roku mają wybudować obie drogi.

Powstaną również dwa duże węzły drogowe: Chwaszczyno i Wielki Kack. Od początku po otrzymaniu informacji o zamknięciu ul. Gdyńskiej walczyliśmy o połączenie z Gdynią. Nasz wniosek został spełniony, GDDKiA wybuduje nową drogę, która połączy Chwaszczyno z Gdynią. Nowo wybudowana droga połączy się z ul. Rdestową w Gdyni. Mamy również dwie możliwości wjazdu na węzeł Chwaszczyno: poprzez nową ul. Kielnieńską, albo poprzez dwa ronda na Kaczych Bukach. Dodatkowo został rozbudowany węzeł Wielki Kack na którym zaprojektowano dodatkowy wjazd i zjazd z obecnej obwodnicy. Czekają nas "mega" duże inwestycje drogowe, a co się z tym wiąże - utrudnienia. Mam nadzieję, że w roku 2020 Obwodnica Metropolitalna i Trasa Kaszubska przyczynią się do dynamicznego rozwoju naszego regionu. Do końca 2015 roku GDDKiA planuje przeprowadzenie konsultacji z mieszkańcami w sprawie obu dróg.

mapa chwaszczyno

mapa Kack