Ta strona używa pliki Cookies, jeśli wyrażasz zgodę, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

SOŁECTWA CHWASZCZYNO I TUCHOM ZAPOMNIANE

Mija 2 rok obecnej kadencji Rady Miejskiej w Żukowie, a nie widać żadnych konkretnych inwestycji w sołectwach: Chwaszczyno i Tuchom. Zostały tylko zakończone inwestycje wprowadzone przez poprzedników. Dnia 18.06.2016 została oddana do użytku strażnica OSP w Żukowie, która spełnia wszystkie standardy i zabezpiecza prawidłową pracę Druhów Strażaków z Żukowa. Obiekt wybudowano za bagatela 6,8 mln zł. Nasza strażnica na rozbudowę czeka już kolejny rok. Gmina planowała pozyskanie na rozbudowę strażnicy środków unijnych, ale ze względu na niską ocenę projekt odpadł. W budżecie Gminy Żukowo na rozbudowę strażnicy zaplanowano kwotę 500 000,00 zł. Co uda za tę kwotę zrealizować i czy rozpocznie się budowę strażnicy jeszcze w roku bieżącym, zobaczymy?

Na sesji Rady Miejskiej w Żukowie, która odbyła się w dniu 31 maja radni wprowadzili zmiany do budżetu gminy zwiększając kwotę na budowę ulic w Baninie: Tuchomskiej, Borowieckiej, Północnej o 600 000,00 zł, z 2 mln. do 2,6 mln zł. My czekamy na budowę ulic: Mickiewicza, Żeromskiego, Sienkiewicza, Słowackiego, Gałczyńskiego, Norwida już 3 lata i nic z tą inwestycją się nie dzieje. Pragnę podkreślić, iż na budowę ul. Mickiewicza w budżecie mamy zaplanowane kwotę tylko 500 000,00 zł. Co za taką kwotę można wybudować? Przewodniczącym Komisji Budżetowej jest radny Chwaszczyna Jacek Fopke, członkami tej komisji są również: drugi radny Chwaszczyna Mirosław Nowak oraz radny Tuchomia Stanisław Groth. Dlaczego tak mało środków finansowych na inwestycje z budżetu Gminy Żukowo przeznacza się na nasze sołectwa?