Ta strona używa pliki Cookies, jeśli wyrażasz zgodę, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

NIEBEZPIECZNY WYJAZD Z CENTRUM „LAWARO”

W związku z częstymi kolizjami oraz wypadkami drogowymi mającymi miejsce na ul. Oliwskiej przy wyjeździe z Centrum „LAWARO”, złożyłem wniosek do Zarządu Powiatu Kartuskiego o zmianę oznakowania na ul. Oliwskiej – Droga Wojewódzka nr 218, a mianowicie:

1. ustawienie na wyjeździe z Centrum „LAWARO” pionowego znaku nakazu – NAKAZ JAZDY W PRAWO – znak C2 - (nakaz spowoduje bezpieczny wyjazd z centrum pojazdom jadącym w kierunku Wejherowa, które będą zawracały na rondzie),

2. naniesienie poziomego znaku – PODWÓJNA LINIA CIĄGŁA – znak B25 na ul. Oliwskiej, od ul. Bocznej w kierunku ronda oraz w kierunku przeciwnym od ul. Krótkiej do ul. Bocznej – (na tym odcinku często dochodzi do przekroczenia dozwolonej prędkości przy jednoczesnym wyprzedzaniu innych pojazdów). Zmiana oznakowania ma poprawić bezpieczeństwo na tym odcinku Drogi Wojewódzkiej nr 218 – ul. Oliwska. Zarząd Powiatu Kartuskiego wystosował w tej sprawie wniosek do Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich Pana Grzegorza Stachowiaka. Czekam na odpowiedź.