Ta strona używa pliki Cookies, jeśli wyrażasz zgodę, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

SPOTKANIE W GDDKiA GDAŃSK

Dnia 5 czerwca spotkałem się z Z-cą Dyrektora d/s Inwestycji Panem Waldemarem Chejmanowskim oraz Z-cą Dyrektora d/s Zarządzania Drogami i Mostami Panem Karolem Markowskim. Tematem spotkań były zagadnienia typowo związane z Chwaszczynem, Gminą Żukowo i Powiatem Kartuskim - tj. budowa Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta i Trasy Kaszubskiej, budowa chodnika z Chwaszczyna do Tuchomia oraz budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu w Tuchomiu.

Pan Dyrektor Chejmanowski poinformował mnie, iż w miesiącu lipcu bieżącego roku zostaną złożone oferty na zaprojektowanie i wybudowanie Trasy Kaszubskiej, zaś do końca roku GDDKiA planuje podpisać umowę z wykonawcą. W roku 2018 zostanie wykonana dokumentacja i planuje się uzyskanie pozwolenia na budowę. Rok 2019, to wykup gruntów i rozpoczęcie budowy tej drogi. Trasa Kaszubska zgodnie z planem zostanie oddana do użytku w roku 2022. Decyzja Środowiskowa dla Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta została zaskarżona i obecnie jest w Naczelnym Sądzie Administracyjnym, który na rozpatrzenie skargi ma około 18 miesięcy. Do wybudowania OMT (termin na dzisiaj nie znany) będzie możliwość bezpośredniego wjazdu i zjazdu z węzła na połączeniu z ul. Oliwską – Droga Wojewódzka Nr. 218, na wysokości salonu TOYOTY. GDDKiA zapewni również drugi zjazd i wjazd na węzeł poprzez ul. Polna i Rdestową, która będzie służyła jako lokalna droga dojazdowa do Gdyni.

Jak zapewnił mnie Pan Dyrektor Markowski w miesiącu wrześniu bieżącego roku GDDKiA rozpocznie budowę chodnika z Chwaszczyna do Tuchomia, która ma zakończyć się w listopadzie 2017 roku. Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Drogi Krajowej Nr. 20 z ul. Spacerową i ul. Długą w Tuchomiu została zgłoszona do Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. GDDKiA dostrzega potrzebę instalacji tej sygnalizacji i planuje wybudowanie jej w roku 2018.