Ta strona używa pliki Cookies, jeśli wyrażasz zgodę, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TRASA KASZUBSKA I OBWODNICA METROPOLITALANA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała już wykonawców na budowę III i IV zadania Trasy Kaszubskiej.

Firma POL – AQUA, zaprojektuje i wykona zadanie IV - odcinek drogi ekspresowej S6 między Szemudem a Gdynią. Zadanie to wykona za 817 mln zł w terminie 34 miesięcy i zapewni 10 lat gwarancji na elementy infrastruktury. Początek zadania znajduje się za węzłem Szemud, a koniec odcinka znajduje się za węzłem Gdynia Wielki Kack, na istniejącej Obwodnicy Trójmiasta. Odcinek drogi ekspresowej ma ok. 20,2 km długości oraz dodatkowo 2,9 km ma długość rozbudowywanego odcinka istniejącej Obwodnicy Trójmiasta.

Konsorcjum firm Societá Italiana per Condotte d'Acqua S.p.A. (lider), INSO Sistemi per le Infrastrutture Sociali S.p.A., NDI sp. z o.o., NDI SA., zaprojektuje i wykona zadanie III – odcinek między Luzinem a Szemudem. Zadanie to wykona za 324 mln zł również w terminie 34 miesięcy. Odcinek będzie miał ok. 10,3 km długości, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjnego postoju. W ramach zadania zostanie wybudowany jeden węzeł drogowy ─ "Szemud". Teraz czekamy na podpisanie umów i do roboty.

 

Jeżeli chodzi o Obwodnicę Metropolitalną, to 13 lutego odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który zdecydował, iż 27 lutego podejmie decyzję i wyda wyrok w sprawie tej drogi. Utrzymanie w mocy Decyzji Środowiskowej dla tej budowy będzie oznaczało "zielone światło" dla rozpoczęcia procedury przetargowej przy zapewnionym finansowaniu. Na dzień dzisiejszy nie ma środków na realizację tej budowy.

Dnia 15 lutego spotkałem się z Posłem Prawa i Sprawiedliwości Panem Marcinem Horałą w sprawie budowy Obwodnicy Metropolitalnej. Otrzymałem zapewnienie, iż przy pozytywnym wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego otrzymamy wsparcie dla budowy tej drogi. Burmistrz Gminy Żukowo Pan Wojciech Kankowski również czynnie zabiega o jak najszybszą budowę Obwodnicy Metropolitalnej. Obwodnica ta stanowi szczególne znaczenie dla rozwoju Naszego Regionu i Gminy. Budowa tej drogi zwiększy atrakcyjność terenów i przyciągnie inwestorów, co z pewnością przyczyni się do utworzenia kolejnych miejsc pracy. Czekamy na pozytywny wyrok sądu.