Ta strona używa pliki Cookies, jeśli wyrażasz zgodę, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

WYBRANO OSTATNIEGO WYKONAWCĘ NA BUDOWĘ TRASY KASZUBSKIEJ

Ostatni fragment Trasy Kaszubskiej - z Luzina do Bożegopola - powstanie za kwotę 338 mln zł. Zbuduje go firma PORR. Gdański Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrał najkorzystniejszą ofertę firmy PORR na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S6 między Bożympolem Wielkim a Luzinem. Oferent zadeklarował cenę 338 mln zł i termin realizacji 31 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca).

Mamy już trzech wykonawców na trzy zadania:
1. odcinek z Gdyni do Szemudu – 23 km, (zadanie IV) - umowa z firmą Pol-Aqua - 817 mln zł;
2. odcinek z Szemudu do Luzina – 10 km, (zadanie III) - umowa z firmą Budimex - 335 mln zł;
3. odcinek z Luzina do Bożegopola – 10 km, (zadanie II skrócone) - umowa z firmą PORR - 338 mln zł.

Łączna wartość projektu i budowy Trasy Kaszubskiej to 1 mld 490 mln zł.

Wybór wykonawcy dla ostatniego odcinka Trasy Kaszubskiej oznacza, że znamy wykonawców, którzy zrealizują 43-kilometrową drogę ekspresową S6 – TRASA KASZUBSKA. To oznacza, że nową drogą pojedziemy na przełomie 2020 i 2021 r. Trasa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjnego postoju. Na odcinku Chwaszczyno - Gdynia Wielki Kack oraz na odcinku Obwodnicy Trójmiasta w obrębie węzła Gdynia Wielki Kack - ze względu na natężenie ruchu - będą po trzy pasy.