Ta strona używa pliki Cookies, jeśli wyrażasz zgodę, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

OBWODNICA METROPOLITALNA TRÓJMIASTA – JEST DECYZJA O BUDOWIE

Wczoraj Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów jednogłośnie opowiedział się za przyjęciem do realizacji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. Inwestycja ta może rozpocząć się jeszcze w tym roku lub na początku roku 2019.

Jak stwierdził Komitet Ekonomiczny, partnerstwo publiczno-prywatne jest jedynym rozwiązaniem, które jest w stanie udźwignąć koszt budowy drogi ekspresowej, szacowany na około 2 mld zł. Oznacza to, że Obwodnicą Metropolitalną Trójmiasta pojedziemy prawdopodobnie w roku 2021. Wspólne działanie Burmistrza Gminy Żukowo Pana Wojciecha Kankowskiego, Posłów Pana Stanisława Lamczyka i Pana Marcina Horały oraz Rady Powiatu Kartuskiego przyniosła bardzo oczekiwany i pozytywny efekt. Budowa tej drogi jest dla nas strategiczną inwestycją i ma szczególne znaczenie dla Naszego Regionu i Gminy. Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta zwiększy atrakcyjność terenów i przyciągnie inwestorów, co z pewnością przyczyni się do utworzenia kolejnych miejsc pracy i rozwoju Gminy Żukowo i Powiatu Kartuskiego.