Ta strona używa pliki Cookies, jeśli wyrażasz zgodę, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

26.02.2010

W dniu wczorajszym tj. 25.02.2010 spotkałem się z Dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Panem Robertem Marszałkiem. Na spotkaniu poruszyłem tematy dotyczące naszej miejscowości a mianowicie :
- budowa zatoki autobusowej przy Biedronce. Jak Państwo wiecie Gmina Żukowo wykonała dokumentację, która została przekazana GDDKiA. Na dzisiaj temat budowy tej zatoki jest otwarty. Pan Dyrektor zapewnił mnie, że przy współpracy GDDKiA i Burmistrza Gminy Żukowo realizacja może być możliwa. W poniedziałek w tej sprawie spotkam się z Dyrektorem Panem Karolem Markowskim, który odpowiada za takie zadania. Po spotkaniu przekażę Państwu więcej informacji.

krawezniki

- obniżenie krawężników i wymalowanie przejścia dla pieszych na drodze łączącej ulicę Gdyńską z ulicą Mickiewicza (wzdłuż ulicy Gdyńskiej). Otrzymałem zgodę na realizację tego wniosku. W poniedziałek mam złożyć pismo w tej sprawie do sekretariatu GDDKiA.
- wizytówka centrum, a mianowicie nasze rondo. Chcę aby na naszym rondzie rosły piękne kolorowe kwiaty. Pan Dyrektor poinformował, iż utrzymanie ronda jest w gestii Gminy. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej (12.03.2010) złożę taki wniosek do Burmistrza.
- sprawa Trasy Lęborskiej – S 6 i Obwodnicy Metropolitalej – 20. GDDKiA otrzymała zgodę i rozpoczęła procedury do realizacji budowy Obwodnicy Metropolitalnej. Planowane realizowanie budowy tych dróg to :
Trasa Lęborska (S – 6)     2012- 2014 r,
Obwodnica Metropolitalna (20) - 2014 – 2016 r.